Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpívání k MDŽ

14. 3. 2017

Minule jsme na koncert přinesli ukázky našich výrobků, které tvoříme v rámci ergoterapie. Ty paní doktorku natolik zaujaly, že nám dala zajímavou nabídku – pokud připravíme dostatečný počet výrobků, tentokrát s jarní tématikou, nadace je od nás koupí a bude rozdávat ženám přicházejícím na koncert. Toho jsme se samozřejmě chopili s vervou a podařilo se nám vyrobit asi 200 dárečků – hlavně závěsků z pedigu s kytičkami a kuřátky, a srdíček plněných levandulí. Do počtu jsme doplnili přívěsky z fima.

Dne 10. 3. 2017 jsme dorazili do Rubínu i s našimi ozdobnými předměty, kde jsme je předali členkám nadace a obdrželi finanční částku na materiál. Po počátečním drobném zmatku v předsálí jsme se již pohodlně usadili (vstupenky nám opět věnovala nadace) a zaposlouchali se do milých zvuků cimbálové muziky, tentokrát Josefa Marečka z Uherského Hradiště.  Spousta známých i méně známých lidovek nás naladila na jaro, radost a lásku.

Úsměvným a milým momentem bylo letmé navázání přátelství Broniny vnučky Moničky se stejně malou holčičkou z vedlejší řady. Působilo vesele a dojemně, jak si vyměňovaly lízátka a společně se točily v rytmu. I naše jinak chromé nohy měly cukání se dát do tance. Alespoň jsme si s kapelou zazpívali a dobře naladěni jsme odcházeli domů.

Děkujeme Nadaci Zdraví pro Moravu za pozvání a navázání bližší spolupráce. Už si u nás objednali dárečky na zimu…

Kamila Neplechová, Roska Brno – město