Jdi na obsah Jdi na menu
 


Turnaj v boccii

16. 5. 2018

Na pozvání jihlavské Rosky, která trávila týdenní rekondiční pobyt v turistické chatě Čeřínek u Jihlavy, si 6 roskařů  z Brna a Jiřina z Prahy udělali za nimi výlet na pátek a sobotu. Po obědě jsme se vydali i na vycházku po okolí ke sjezdovce. Odpoledne jsme se zapojili do jejich cvičení na židlích.  Obdivovali jsme jejich výrobky, které v rámci ergoterapie vyrábí – náušnice, vlaječky a jiné šperky z korálků. Nám se nejvíce líbily různé výrobky z drátu, který se oplétal drátkem s korálky. Tak vznikaly půvabné výrobky – ptáčci, kočičky, srdíčka a jiné. To jsme si i vyzkoušeli a něco i odvezli. K večeru přijelo ještě 8 děvčat z Písku.

Když už jsme se tak hezky sešli, zahráli jsme si malý turnaj v boccii. Devět tříčlenných družstev si zahrálo mezi sebou, i na ceny a medaile za umístění došlo.  Za to děkujeme Jitce z Jihlavy. Takto jsme trochu potrénovali na 2. Roskiádu, která bude v září opět v Nymburku.

Nejdůležitější ale bylo přátelské posezení a výměna zkušeností z činnosti. Jen více takových společných akcí.  Účastníci byli nadšeni a načerpali spoustu energie na Vysočině. Děkujeme za přátelské přijetí i příjemné setkání.

Vlasta Blatná za Rosku Brno–město