Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svratka 2017 - setkání cvičitelů

14. 3. 2017

Tato nádherná myšlenka vznikla v hlavě jednoho z nejstarších a nejzkušenějších cvičitelů Rosky Žďár nad Sázavou Karla Kesnera. Ale jen samotná myšlenka by nestačila, kdyby tito obětaví lidé nepřijeli, aby se ve svém osobním volnu sešli a věnovali se dalšímu rozvíjení pomoci pro pacienty, kteří tímto závažným a nevyléčitelným onemocněním trpí. Zúčastnilo se celkem 22 cvičitelů ze Žďáru n. Sázavou, Brna, Kyjova, Uherského Hradiště, Havlíčkova Brodu, Liberce, Jablonce n. Nisou a Ostravy.

p3126116.jpg

 

Na programu byla celá řada přednášek a ukázek cvičení. V úvodu kurzu páteční dopoledne proběhlo malé seznámení s městem Žďár nad Sázavou. Navštívili kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře a také Muzeum nové generace, kde se originálním způsobem prošli prostorem bývalého kláštera a dnešního zámku a prohlídli si ukázky umění, vědy a architektury tehdejší doby.

 p3106110.jpg    20170310_160457.jpg

Skupinku cvičitelů navštívili i zajímaví hosté, jako např. Jarmila Kašparová, výživová poradkyně, která přednášela o výživě v jarním období a zdravém životním stylu vůbec. Poté se převtělila do orientální tanečnice a účastníci se za cinkání blyštivých ozdob na sukních, zahaleni do vlajících barevných šátků ponořili do tajů Zumby.

Tato nádherná atmosféra se přenesla i do večerního programu muzikoterapie, které se ujal Jaroslav Šimek se svým kolegou. Dvojice umělců nám připravila široké spektrum hudebních ukázek k tanci i poslechu. Dokonce si cvičitelé mohli zazpívat známé lidové písně a připomenout si tak každý svůj rodný kraj.

Sobotní dopoledne kurzu bylo věnováno ukázkám jógy v podání dr. Evy Skalické. Odpoledne proběhla prezentace cvičení, která nabízejí jednotlivé Rosky ve svých organizacích. Cvičitelé předvedli to nejlepší, co umí. Hodně se diskutovalo o správném provedení jednotlivých cviků a o jejich významu pro tělo.

20170311_091536.jpg 20170311_163948.jpg   20170312_091621.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Cvičení probíhalo i v bazénu, který byl po celou dobu pobytu volně k dispozici.

 

Nesmíme zapomínat ani na náš mozek, který potřebuje také pravidelná cvičení. Je to naše řídící věž. A proto bylo do sobotního večerního programu zařazeno i procvičování kognitivních funkcí mozku za pomoci LEU stimulátoru.  

Kurz byl zakončen ukázkami čínského zdravotního cvičení, které pro účastníky kurzu připravil p. Karel Kesner. Ve volných chvílích cvičitelé pro relaxaci využívali např. místní bazén, kde se cvičilo ve vodě pod odborným dozorem lektorek Jarmily Všetulové a Petry Štrausové nebo procházky po nádherném okolí hotelu Svratka.

 

Za realizaci této unikátní akce za zúčastněné děkujeme Unii Roska, která ji finančně podpořila (za přispění společnosti Sanofi), zaměstnancům hotelu, za příjemné podmínky, které vytvořili a v neposlední řadě Karlovi Kesnerovi, který program připravil.

 

Alena Filová Zedníčková, MSA Uherské Hradiště