Jdi na obsah Jdi na menu
 


Světový den RS v Praze

11. 6. 2018

V rámci oslav letošního Světového dne RS uspořádala Unie ROSKA projížďku na parníku po Vltavě. A tento ten byl opravdu slavnostní a slunečný. Z Brna jsme vyjeli už ráno, zajeli jsme se podívat na Václavák a pak jsme s dalšími zasadili slunečnice v Kateřinské zahradě, a tím jsme se zapojili do akce Rozsviťme ČR.
Potom již naše kroky směřovaly na nábřeží Edvarda Beneše. Sešli jsme se zde s kamarády z Prahy, Jihlavy, Písku, Teplic, Uherského Hradiště, Hradce Králové, z Frýdku–Místku, Liberce a dalšími.  Kapitán i lodníci z parníku Jan Plezier  velice ochotně pomáhali při nastupování, dokonce se zapojila i říční policie, která včas dovezla 2 děvčata, která byla omylem na druhém břehu Vltavy.

A pak jsme vypluli… Kamila Neplechová přivítala vzácné hosty. Předsedu KDU–ČSL Pavla Bělobrádka, našeho garanta prof. Jana Mareše z MS centra Olomouc, psychoterapeutku Renátu Malinovou, Kateřinu Bémovou z NF Impuls. Jedinečná plavba za krásného počasí romantickými slepými rameny řeky Vltavy, klasicky pod Karlovým mostem s vyhlídkou na Hradčany, Petřín, nábřeží i centrum Prahy za zvuků tónu hudby skupiny Classic Jazz Collegium, která nám hrála na palubě. Opravdu mimořádný pohled na Prahu z vody je nádherný, bohaté občerstvení přímo v podpalubí… Co více si přát?

I když pořádná sprška donutila ke konci ty z otevřené paluby se schovat do zastřešených částí, vůbec nám to nevadilo. V podpalubí i na taneček došlo, pan Bělobrádek se také přidal a slíbil nám, že se s námi setká i v Nymburku na Roskiádě.

Tak i Unie Roska se zapojila do oslav světového dne RS, které budou po celý červen pokračovat v Roskách na více místech v ČR. Děkujeme Unii ROSKA za jedinečný zážitek.

 

Vlasta Blatná, Roska Brno–město