Jdi na obsah Jdi na menu
 


Start víkendového maratonu

29. 5. 2016

Vraťme se na začátek. Na ulici Lidické v Brně, kde je městské divadlo, jsem už z dáli slyšela krásnou hudbu. Přístup byl otevřeným průchodem k venkovnímu podiu. Tam mne přivítal hlavní organizátor Radovan Holub. Měli tam stánek a byla tam zaparkovaná motorka i se sajdkárou, kterou jsme si samozřejmě hned vyzkoušeli. Budou objíždět celou ČR i s pacienty s roztroušenou sklerózou.

 

20160525_162347.jpg        img_2777.jpg

 

 

 

Roska Brno–město  tam měla taky krásný stánek s výrobky pacientů – košíčky, náramky, přívěsky, atd., různé letáčky, brožury, knížky, magnetky s logem Rosky Brno–město , ale také knížku s názvem „Cestou necestou, s Roskou jdeme dál“, kterou Roska Brno–město  letos vydala, pro nově diagnostikované pacienty. Naše Roska chtěla ukázat, alespoň z části, činnost a aktivitu členů. Je to taková malá ukázka toho, co Roska dělá pro členy. Tak pokud ještě nejsi členem, tak přijď mezi nás. Je tu dobrá parta lidí.

Tuto událost si nenechali ujít ani členové Rosek Brno–venkov, Kyjov, a přijela dokonce i předsedkyně z Liberce.

 

návštěva z Kyjova     p5251282.jpg

 

 

 

Celou show moderovala Mgr. Karolína Antlová z rádia Petrov, a tím vytvářela krásnou atmosféru po celou dobu. Motorkáři z projektu Překonej sám sebe dostali dort, o který se s námi podělili. Byl velice pěkný, ale i chutný. Dortík dostali nejen pacienti s roztroušenou sklerózou, ale všichni hosté i účinkující. Bylo vidět, že všem velice chutná a že se příjemně při poslechu hudby baví. Jistě všechny zaujalo, že na nádvoří přibývalo více a více motorek, a že to byly mašiny k pokoukání. Přijel nás podpořit i tým motorkářů – klub Kentaur.

 

img_2800.jpgp1150558.jpg

 

    

 

 

Na závěr Hana Robinson, která nám pacientům složila písničku Romantik, nás s Radovanem Holubem a celým jeho týmem a všemi účinkujícími pozvali na pódium, abychom si s nimi tuto píseň zazpívali. Potom promluvili ještě primátor města Brna Ing. Petr Vokřál, ředitel Městské policie Brno Bohumil Šimek a ředitel MdB Stanislav Moša.

 

p1150563.jpg    img_2807.jpg

 

 

 

Že byste taky chtěli vědět, co jsme dostali od společnosti Synthon? Generální ředitel RNDr. Petr Čermák předal naší předsedkyni rehabilitační přístroj Motren, který slouží hlavně vozíčkářům a imobilním pacientům, za což Synthonu i Překonej sám sebe moc děkujeme. Děkujeme Vám všem, co jste nás přišli podpořit, i velké skupině motorkářů. Díky! Takže na start 3,2,1 a spanilá jízda na motocyklech na brněnskou přehradu k hotelu Santon….

 

Anežka Havlíčková