Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sportovní benefice Gymnázia Vídeňská

24. 9. 2017

Slovo dalo slovo, a pan ředitel se domluvil s výborem Rosky Brno – venkov a předsedkyní Unie ROSKA na spolupráci. Bylo stanoveno místo a datum akce – Sportovní areál VUT Pod Palackého vrchem 22. září 2017. Po přípravách, které zahrnovaly získání sportoviště (poskytlo VUT) a záštity od vicepremiéra MVDr. Pavla Bělobrádka, Ph.D., MPA, a rektora VUT prof. RNDr. Ing. Petra Štěpánka, CSc., se mohly sejít týmy Rosky Brno–venkov a Brno–město k zábavnému sportovnímu klání. Akci na stadionu moderoval Petr Zakopal z Rádia Petrov.

p9220345.jpg

Sešli jsme se v 10 hodin na místě, kde jsme si připravili stánek s informačními materiály a výrobky našich členů. Na odbyt šly především trubičky, pečené čaje a zavařeniny, ale i náušnice a další výrobky. V 11 hodin vypukla akce studentů, kterou zahájil pan ředitel Andrle. Kamila a Jarka představily krátce nemoc RS i svou organizaci a pak už mohly začít soutěže. Všechny třídy gymnázia postavily družstva, která soutěžila v trojboji skok do dálky z místa – hod medicinbalem – štafeta 4x100 m.

obe-vitezna-druzstva-na-web.jpg

Po ukončení a vyhlášení vítězů přišla naše chvíle – start benefiční štafety. Obě brněnské Rosky postavily štafety, které běh zahájily. Za Brno–město startovali Kamila, Miloš, Anežka,  Luděk, Vlasta a Olga, za Brno–venkov Věrka, Věra, Jarka, Majka, Jitka, Maruška a Anička.  Každý závodník měl urazit 60 metrů a závodníků bylo celkem také šedesát (šedesátka jako jubilejní číslo se totiž nesla celou akcí). Štafetu odstartovali roskaři, a pak se přidávali učitelé z „Vídeňky“, studenti a učitelé z VUT, zapojil se i bývalý hejtman Jihomoravského kraje pan Ing. Stanislav Juránek, který dorazil na poslední chvíli. Závěr štafety „venkova“ obstaral pan ředitel David Andrle a „města“ rektor VUT prof. Petr Štěpánek, kteří doběhli do cíle zároveň, čímž vyjádřili to, že dnešní štafeta nemá poražených a vítězi jsou všichni zúčastnění.

vsichni-zvitezili-na-web.jpg

Večer jsme se sešli se studenty, panem ředitelem, předsedkyní Spolku rodičů paní Praxovou na afterparty v KD Rubín, kde předsedkyně Rosky Brno – venkov Jarka Závadská a předsedkyně VR Unie ROSKA Kamila Neplechová přebraly šek na 25.000 Kč, což byl výtěžek ze startovného. Částka bude rozdělena mezi obě organizace. Závěr večera patřil skupině Lake Malawi.

predani-seku.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Děkujeme všem, kteří tuto akci vymysleli a podíleli se na ní. Bylo nám v poněkud neobvyklém prostředí velice příjemně.

Kamila Neplechová, Roska Brno–město

Věra Dvořáková, Roska Brno–venkov

Postřeh účastnice z „obou táborů“

Výběr štafety jako sportovního výkonu je víc než symbolický. Nejenže 60 závodníků zastupuje 60 let působení úspěšného gymnázia, štafeta je kromě udržení tempa taky významně o spolupráci. Když se nepodaří předávka, moment součinnosti dvou lidí, druhý tým získává náskok. Štafeta začínala lidmi, pro které je obtížné běžet. Někteří k tomu, aby se vůbec rozběhli, potřebují fyzickou oporu. Pokračovala sportovci smíchanými s těmi, co upřednostňují poklidné tempo, s mladými výbušnými studenty, zakončená těmi, jimž výchova mladé generace leží na bedrech. Všichni v jedné dráze. Všichni jsme na jedné dráze života. Jak ti, kteří k pohybu používají berle nebo invalidní vozík a potřebují podporu ostatních, tak ti, kteří přijali výzvu tuto podporu projevit. Je skvělé, že se taková akce odehrála na půdě vysoké školy pro studenty gymnázia, kteří svým jak sportovním, tak sbírkovým zapojením prokázali, že vědí, že společnost může jako celek fungovat v harmonii, jen když si tam najdou své místo jak slabí, tak silní. Všichni běžíme společně v jedné dráze života.

Olga Rubinová, Roska Brno–město & FAST VUT Brno