Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roska Brno-město na GO 2016

20. 1. 2016

Roska Brno–město se vydala na  Brněnské výstaviště, kde ve dnech 14 –  17. 1. 2016 probíhaly veletrhy  GO – mezinárodní  veletrh průmyslu  cestovního  ruchu, Region TOUR  –  veletrh turistických možností v regionech, RegFoodFest –  festival krajových specialita a GOKAMERA – festival cestovatelských filmů, fotografií a publikací.

Při vstupu do pavilonu P se začaly linout různé vůně jídel. Uzeniny, domácí chléb, sýry, cukrovinky. Něco pro naše mlsné jazýčky. A najednou proti nám šli bubeníci s tanečníky. Měli jsme pocit, že jsme se ocitli najednou v Brazílii. V rytmu bubnu a brazilského tance jsme došli ke stánku Švýcarska (SwitzerlandTourism, CZ), kde nás přivítala paní Ing. Alena Koukalová z  HST Obchodní komory Švýcarsko – Česká republika, která se snaží pomáhat UNII  Roska propagováním našich publikací i prodejem drobných  výrobků se švýcarskou tématikou, které vyrobili členové Rosky Jihlava.

300.jpg

Šli jsme se podívat i na ostatní stánky, kde jsme mohli ochutnat i nakoupit různé pamlsky. Jistě se i vám sbíhají sliny, a tak malá ochutnávka. Domácí chléb s česnekem či bylinkami, uheráček, klobásky, uzené masíčko, kapřík, sýry, atd.

303.jpg295.jpg296.jpg

Mě zaujal stánek s BIO kosmetikou, kterou jsem si i koupila. Pán na stánku dodává med do této firmy. Nabídnul ochutnávku čaje MatchaHoney, který byl výborný. Nejlepší čaj, který jsem kdy pila. Že jste o něm nikdy neslyšeli? Já také ne…  Je to totiž novinka firmy Med Moravia. Ptala jsem se, jestli dělají v jejich firmě i exkurze. Říkal, že ano, a tak tímto vám všem chci tuto informaci předat.  Zatím jsme si s nimi domluvili, že dojdou na naše klubové setkání nebo na rekondici.  Posbírali jsme i spoustu letáčků na tipy výletů. Novou publikaci Rozcestník, kterou letos vydala UNIE ROSKA jsme předali i do některých lázní.

Vrátili jsme se odpoledne ale na stánek Švýcarska.  Paní Alena Koukalová nám nabídla pohoštění, a to především švýcarské speciality. Chlebíčky, jednohubky, různé sýry, koláčky, atd. I anketní lístky do soutěže jsme vyplnili.

306.jpg

Byl to nádherný den. Teď, když vám to píši, cítím opět tu krásnou atmosféru, vůni pochutin, v uších zní krásná hudba. Lidé kolem byli velice příjemní. Během 4 dnů tam bylo téměř 20 našich členů.  Kdo tam nebyl, udělal velikou chybu. Už se těším na další ročník. Doufám, že se přidáte.

Anežka Havlíčková, Roska Brno–město