Jdi na obsah Jdi na menu
 


MaRS 2017 - Roska opět ve vesmíru

10. 3. 2017

Marťani z Rosky Brno přistáli v sobotu 4. března v 9 h ráno na základně v Lázeňském a relaxačním centru Rašínova v srdci Brna. Přivítali se s místními veliteli celého fitcentra a na uvítanou všichni obdrželi jmenovku a čipové hodinky od zámku své vesmírné kajuty. Po deváté hodině jsme převzali maratonskou pochodeň z Prahy a tak i zde maratonský oheň zazářil jasným plamenem. Udržovali jsme ho společně s lidmi, kteří přišli naši akci podpořit – rodinní příslušníci, kamarádi, studenti fyzioterapie.

p1630186.jpg skup08.jpg  pos04.jpg

 

 

 

Cvičili jsme v kruhovém tréninku na posilovacích a aerobních strojích, cviky na židlích – na protažení a uvolnění krční páteře, různé druhy rehabilitačního cvičení na karimatkách, posilovací cviky s terabandem (gumou), cvičení na gymbalonech a s overbaly. Nechyběla ani jóga smíchu, protože dobrá nálada, humor a parta správných lidí k sobě patří! Zpestřením – hlavně pro ženy – byl taneční aerobic v rytmu latiny, rock´n ´rollu i orientu.

V tělocvičně se střídaly cvičitelky Rosky Brno – město a spolku SaBBa společně se studenty – členy Asociace studentů fyzioterapie, v posilovně se nám věnovali studenti SZŠ a VOŠ Merhautova. MaRS jsme zviditelnili též přímým přenosem ČT, ČRo a rozhovorem pro noviny MU Brno. O spojení mezi městy se starala Olga, která též neúnavně zaznamenávala uražené kilometry a zakreslovala do mapy. Energii jsme doplňovali úžasně dobrými čerstvě napečenými koláčky a štrůdlem, které napekli naši kamarádi a jejich rodiny.

img_20170304_104225.jpgp1630125.jpg    img_20170304_092829.jpg

 

 

 

Žízeň jsme zaháněli džusy Capri Sonne od firmy Vitar. Na cvičením protažené, tudíž unavené svaly jsme vyzkoušeli masážní balzám v tyčince s obsahem mentolu a eukalyptu značky Medistik. Takto osvěženi jsme se vrhli radostně do bazénu, kde jsme poctivě odcvičili 45 minut aquaerobicu a potom následovalo příjemné uvolnění v teplém bazénu whirpool.

p1630276.jpg   p1630213.jpgp1630319.jpg

 

 

 

Během celodenního maratonu jsme měli připraveno i slosování pořadových čísel pro účastníky s možností výhry drobných dárečků od řady sponzorů, kteří akci podpořili (Vitar, Medistik, Grand Optical, Vodafone, MAX lékárna, Medmoravia, Partners market Tišnov, ODYSSEA Tišnov, T-Mobile, Lékárna Arnika Tišnov, Chytrá lékárna Tišnov, Nábytek u Jana Tišnov, SŠ a ZŠ Tišnov, Evropská databanka, Lékárna Drásov, Student Agency). Hlavním partnerem byla firma Synthon a radnice MČ Brno – Královo Pole (podpora starostky Ing. Karin Karasové a místostarostky Marie Tulkové). K dobrému pocitu z celého dne přispělo na závěr příjemné posezení a zpěv s kytarou.

p1630120.jpg  p1620993.jpg p1630006.jpg

 

 

 

24h maraton se pomalu chýlil ke svému konci, avšak pochodeň společně zažehnuté myšlenky – zdravý pohyb, aktivní přístup k nemoci a boj se sebou samým, nikoliv!!! S pocitem úžasně stráveného dne, že jsme dokázali překonat sami sebe a udělat něco pro své zdraví i pro ostatní, jsme z Marsu odlétali domů. A podoba planety Mars, MaRSu a Rosky má hodně společného…posuďte sami…

       obrazek-olga-mars.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nakonec bylo účastníků celkem 85 a urazili na různých strojích úctyhodných 138 kilometrů, což převyšuje 3 maratónské tratě. Děkujeme všem, kdo se na této dobročinné akci podíleli, především Vlastě Blatné, Romaně Konečné a Olze Rubinové.

kilometry.png

 

Martina Šponerová