Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je iBoccia

21. 2. 2018

Co je iBoccia?

Integrovaná boccia (čti boča) = iBoccia je sport, který má upravená pravidla klasické boccii (paralympijského sportu). Je obdobou francouzského PĖTANQUE. Hraje se pouze v třech až šestičlenných týmech a smyslem hry je umístit (červené nebo modré, kožené) míčky svého týmu co nejblíže k Jacku (bílému míčku – označovanému v obdobných hrách jako prasátko či košonek). iBoccia je sport, který mohou i na vrcholové úrovni spolu hrát absolutně zdraví, ale také velmi hendikepovaní lidé. Vzhledem k upraveným pravidlům si troufáme říct, že zde hendikep nehraje žádnou roli. iBoccia se hraje v tělocvičnách a halách tam kde je rovná podlaha a sedí se na vozíku či na židli.

iBoccia se hraje v týmech – bez rozdílu hendikepů (v družstvu mohou být i zcela zdraví lidé) a věku (včetně dětí a seniorů)


iBoccia integrovala bocciu určenou pouze handicapovaným sportovcům mezi sporty, kterým se mohou (společně s handicapovanými) věnovat i zcela zdraví sportovci – od dětí až po seniory. Proto je tento sport pro mnoho lidí skvělou příležitostí k integraci (přirozeně, skrze společné sportovní prožitky, kde hendikep ani věk nehraje žádnou roli).

3. března 2018 budeme mít v Lázeňském a relaxačním centru na Rašínové 7. ročník unikátní sportovně–dobročinné akce pro pacienty s roztroušenou sklerózou – MaRS 2018. Také zde jsme tuto hru zařadili do programu a rádi s ní seznámíme i další účastníky. A během roku i nějaký turnaj máme v plánu. Na rekondici v dubnu v Líšni či s píseckými a jihlavskými roskaři na Čeřínku.

 

Nejde o vítězství, ale o radost  z pohybu a setkání.