Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bosonožský sudoval - společně slavíme 25 let

31. 7. 2017

My jsme si vzali altán, na který jsme pověsili naše balónky, které se dětem velice líbily. Přivezli jsme také propagační materiály a drobné výrobky, které jsme vyráběli v rámci ergoterapie. Velký zájem byl především o levandulové panenky, ale i o ozdobné krabičky, zvířátka z fima, andělíčky šité i korálkové, rybičky z pedigu a také o naše magnetky a placky. Lidé obdivovali i ručně malovaná přáníčka naší členky Mirky Musilové. Celý den se u nás ve stánku zastavovali lidé, opravdu se ještě o RS  moc neví. I proto jsou takové akce potřebné.

Akci zahájil Vladimír Koudelka – velký organizátor kulturních i sportovních akcí, paní místostarostka Bosonoh Daniela Kalná, hlavní  pořadatel a náš kamarád Miloš Dočekal.  A pak začala vlastní soutěž. Soutěžili jednotlivci  – muži, ženy, muži Oldboys i oblíbené pivní štafety, kde na řádné vypití tupláku piva dohlížel hlavní rozhodčí Krtek –  Miroslav Kratochvíl – mistr světa v kolové, který také působil v roli startéra. Jednotlivci to opravdu berou soutěžně a časy kolem 15 – 20 vteřin jsou obdivuhodné.

Diváci se bavili i při doprovodné soutěže v  rudliádě. Nejprve dámská část dvojice veze na kolečku svého partnera, asi ve třetině trati se vymění a on vytlačí partnerku až k cíli. Bylo hodně horko, my jsme se zapojili jen symbolicky mimo soutěž. Do koleček jsme dali naši levandulovou panenku a kolečka jsme štafetově vyvezli nahoru. To se nám to jelo!

Přišla nás podpořit i místostarostka MČ Brno, Královo Pole Marie Tulková, se kterou pan Koudelka udělal i malý rozhovor především o nás, ale i o výborné atmosféře v Bosonohách. Právě Královo Pole je MČ, kde má naše organizace sídlo a velkou podporu při zajišťování našich akcí.

Po celý den byl výborný program. Silák Franta opět předvedl své silácké kousky ohýbání železa. A i na jeho stanovišti probíhala zajímavá soutěž přítomných siláků. Odpoledne zpestřil i herec MDB, rozhlasový moderátor a muzikant Zdeněk Junák. Večer začal koncert Ivana Mládka a jeho Banjo Bandu. To jsme se opravdu pobavili.  Večerní program pokračoval, ale to už se někteří rozloučili, ale další přicházeli na koncert skupiny Michal Tučný revival.

Nezapomenutelně celou akci komentoval organizátor pan Koudelka a pořadatel Miloš Dočekal, který nám předal i dárky, za které velice děkujeme. Počasí bylo skvělé, oslava společného 25. výročí se opravdu vydařila.

Vlasta Blatná