Jdi na obsah Jdi na menu
 


Benefiční koncert

20. 4. 2015

Rok se s rokem sešel a ROSKA opět slavila své výročí, tentokrát již dvacáté. K důstojnosti kulatých oslav přispěl výběr účinkujících i místa, důkladné přípravy, diskuze o programu a organizačních záležitostech, shánění sponzorů.

 

V pátek 27. 3. 2015 se tedy zaplnil sál Semilassa nejen členy této organizace – staršími či čerstvějšími pacienty, ale také jejich blízkými a příznivci. Jen podle občas pokulhávající ženy nebo hůře se pohybujícího muže či nějakého vozíčkáře bylo poznat, že diváky nejsou jen obdivovatelé kultury, ale především členové ROSKY, které do tohoto občanského sdružení přivedlo jejich onemocnění.  

 

Smyslem tohoto sdružení je pomáhat zlepšovat a co nejdéle udržet fyzickou i psychickou kondici svých členů pravidelným rehabilitačním cvičením, hipoterapií, ergoterapií, plaváním, trénováním paměti, právním a sociálním poradenstvím. Během roku Roska pořádá i různé kulturní akce a rekondiční pobyty.

 

Již od odpoledních hodin byly v hale umísťovány panely s fotkami ze života ROSKY a upravovány stoly s večerním občerstvením. Na talířích a mísách se objevily koláčky, šátečky, trubičky, bábovky, chlebíčky i domácí klobásky, které připravili členové  Rosky a jejich rodinní příslušníci.

 

A v sále se samozřejmě zkoušelo. Na pódiu i pod pódiem. Dětský sbor Řečičky střídaly menší i vzrostlejší mažoretky, student s elektrickou kytarou, potom přišli na řadu i tanečníci nejvzrostlejší – manželé Čechovi a Bártovi. Nesmělo chybět ani slovo odborníka, neuroložky z FN Brno, paní MUDr. Magdaleny Hladíkové, která stručně vysvětlila, co diagnóza „roztroušená skleróza“ vlastně znamená.

 

Pozvání přijal a čestným hostem koncertu byl známý herec Václav Svoboda s manželkou.

 

Vrcholem vlastního programu, zarámovaného již tradičně skvělým přirozeným moderátorstvím Nory Janečkové, se stalo i několik písní v podání zpěvačky Madaleny Joao a po přestávce více než hodinové vystoupení pražské skupiny Asonance, která pro ROSKU nehrála poprvé.

 

Z tváří obecenstva se dala vyčíst pohoda a spokojenost. A jako na každé benefiční akci bylo i zde děkováno zasloužilým členům Rosky. Z úst všech účinkujících zaznívala slova obdivu a přání dobrého zdraví a energie, ale rovněž i slova díků všem vystupujícím, sponzorům i příznivcům, kteří finančně i svými dary na benefiční koncert i činnost Rosky přispěli.

 

...a za rok zase nashledanou!

 

 

Martina