Jdi na obsah Jdi na menu
 


Benefiční koncert 2009

4. 8. 2010

V pátek dne 6. 3. 2009 v 18 hod v konventu nemocnice Milosrdných bratří proběhlo setkání pacientů s roztroušenou sklerózou. Po skončení následoval

 

4. KONCERT  PRO  RODINY  I  S  ROZTROUŠENOU SKLERÓZOU

 

V  pátek 6. dubna 2009 ožila koncertní síň  konventu Milosrdných bratří  v Brně pozoruhodnou akcí. Národní centrum pro rodinu, Asociace center pro rodinu a regionální organizace Roska Brno, Unie Roska v ČR na pomoc pacientům s roztroušenou sklerózou zde uspořádaly již druhý společný Benefiční koncert pro rodiny i s roztroušenou sklerózou.

Večerem provázela moderátorka ČT 1 Nora Janečková. Uvedla představitele obou sdružení, aby seznámili přítomné s využitím finanční částky z loňského koncertu v KC Semilasso. Váženým hostem z Prahy byla PhDr. Hana Potměšilová, ředitelka Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením, která nás  seznámila  s tvorbou  díla  vydané knížky „Jak mi ereska změnila život“. Prezentovala vydavatele a sdělila, že se o vytvoření tohoto díla velice přičinila naše pacientka Mgr. Radka Keršnerová.  Také jsme přivítali z Prahy prezidenta Unie Roska – České MS společnosti Karla Hrkala v doprovodu manželky. Milým zpestřením byla účast České Miss 2008, půvabné Elišky Bučkové.  K celkově skvělé atmosféře přispěli také účinkující, kteří obětovali svůj čas dobré věci. První polovina programu byla velice pestrá: Na podiu  vystoupily děti z pěveckého souboru Řečičky z Brna – Řečkovic pod vedením Lucie Vitáskové. Za doprovodu klavíru zazpívala  herečka a tanečnice z Hadivadla Brno Marianna Chmelařová, která je současně majitelkou brněnské čokoládovny Minach. Divadlo Járy Cimrmana, o.s. Archa Community v zastoupení s vedoucím souboru Jardy Pokojského předvedli pasáž z hry Afrika. Dále handicapovaná modelka Jana Flechtnerová nás potěšila svou návštěvou a  nesmíme zapomenout ani na rodinu Vrbíkovu, která zahrála v rytmu rocku a blues. Všichni byli skvělí, hlavně hodně dětí udrželo své živé reakce na uzdě, vládla opravdová radost a pohoda. V druhé polovině i během koncertu hlavně děti pobavil a rozveselil zdravotní klaun Jarda Vašut a žonglér 11 letý Vašek Pecka. Nejvíce jsme se těšili na vystoupení zpěvačky Evy Henychové za jejího doprovodu na kytaru. Bylo pro mnohé návštěvníky zklamáním, že zpěvačku nebylo v zadních řadách slyšet díky špatné akustice.(i když nás pronajímatel ujistil, že reproduktory umělci většinou nemívají). Tímto se všem zúčastněným omlouváme. K občerstvení nám napekly domácí buchtičky hodné ženy  pacientů a maminky přítomných dětí. Ukončení koncertu proběhlo slosováním lístků a tři návštěvníci byli odměněni poukazem  do čokoládovny Minach. Koncertu se zúčastnilo asi 300 lidí.

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na vzdělávání pacientů s RS a jejich tvorbu výtvarných děl k výstavám, na proškolování rodičovských kompetencí. Děkujeme všem, kteří se zasloužili o uskutečnění této benefiční akce děvčatům v šatně, přípravě stolů s občerstvením, banery s prezentací Unie Roska, fotek pacienta Petra Beráka, o.s. CHecomacoco,  Nadačního fondu PZOZP. Hlavně Mgr. Radce Keršnerové za obětavé úsilí k zajišťování zdařilého průběhu. Také velké poděkování  sponzorům a všem, kteří přišli a podpořili nás.

Marie Kašparová