Jdi na obsah Jdi na menu
 


Benefiční koncert 2008

4. 8. 2010

SEMILASSO HOSTILO KONCERT PRO RODINY I S ROZTROUŠENOU SKLERÓZOU

V sobotu 5. dubna 2008 ožilo Kulturní centrum Semilasso pozoruhodnou akcí. Asociace center pro rodinu a brněnská pobočka Unie Roska na pomoc pacientům s roztroušenou sklerózou zde uspořádaly Benefiční koncert pro rodiny i s roztroušenou sklerózou.

Koncert podpořila Nadace Divoké husy, která zdvojnásobí výtěžek ze vstupného. Záštitu nad touto beneficí převzal hejtman Jihomoravského kraje pan Ing. Stanislav Juránek a velmi milým zpestřením byla účast České Miss 2008 slečny Elišky Bučkové.  K celkově skvělé atmosféře přispěli také účinkující, kteří obětovali svůj čas dobré věci. První polovina programu byla pestrá: na podiu se vystřídaly děti z pěveckého souboru Řečičky z Řečkovic pod vedením Lucie Vitáskové, tanečnice z taneční skupiny Maya, Philip Polívka, tanečnice orientálních tanců s programem „Nemoc jako cesta“ a také někteří členové legendárního HaDivadla. Dále handicapovaná modelka Jana Flechtnerová a nesmíme zapomenout ani na rodinu Vrbíkovu, která zahrála v rytmu rocku a blues, a tanečnici Martinu Skalickou. Večerem provázela Nora Janečková. Všichni byli skvělí a v Semilassu vládla opravdová radost a pohoda.

Hlavním hostem byla skupina ASONANCE, která po přestávce zahrála irské a skotské lidové písně a balady. Ač byly jejich skladby spíše chmurné, dobrá nálada vydržela v sále až do pozdních večerních hodin.

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na rehabilitační aktivity pro pacienty s RS a na besedy pro rodiny, které pečují o své těžce nemocné členy. Děkujeme všem, kteří se zasloužili o zdařilý průběh této benefiční akce, a také všem, kteří přišli a podpořili nás.

Mgr. Lucie Jurigová, Mgr. Radka Keršnerová