Jdi na obsah Jdi na menu
 


Barevný svět očima roskařů - díl druhý

29. 5. 2016

Kavárnu neznám, ale našla jsem ji lehce…už z ulice na mě mával křídly anděl a vybízel mě, ať jdu dál. Tak jsem tedy vstoupila…do podzemí vedly schody, ale na jejich boku se vyjímala nepřehlédnutelná posuvná plošina pro imobilní návštěvníky…tedy …  „schody do nebe“?

Toto místo vskutku andělské s bezbariérovým přístupem, jejímž partnerem je Diecézní charita Brno, pro naši Rosku našla Vlasta, která spolu s ostatními měla nápad uspořádat vernisáž výstavy Barevný svět očima roskařů. Také nám představila novou publikaci – almanach Rosky: Cestou – necestou s Roskou jdeme dál, jejímiž tvůrci jsou Anežka s Kamilou. Obsahuje povídky, básničky, životní příběhy našich kamarádů a pestrou činnost naší organizace.

     img_2735.jpgimg_2729.jpg001.jpg

 

 

Atmosféru a místo této vernisáže podbarvily mystické zvuky tibetských misek, které z nich vyluzovala paní Jana Reme.

Zahájení výstavy se vydařilo a také jsme si zazpívali s kytaristou Standou, který neúnavně hrál trampské i lidové písničky, nechyběly ani známé hitovky z filmů. Kdo měl zájem, napsal pár řádků do pamětní knihy kavárny Anděl a také se podepsal do kroniky.

img_2732.jpg    img_2722.jpg

 

 

Viděli jsme krásné malované obrazy, fotografie, vyšívané obrázky a spoustu dalších rukodělných výtvorů z tvorby naší organizace. Všechny tyto výtvory, i když jsou každý jiný, mají jedno společné a to…mají duši. Prošly rukama lidí, kterým není vždycky do zpěvu a tak se snaží…každý jak může… focením, malováním, vyšíváním, hudbou, zpěvem…každý po svém, bojovat se svou nemocí.

Když jsem odcházela domů, už se nesměle z oblohy klubalo sluníčko a já měla v srdci hřejivý pocit z pěkně stráveného odpoledne…anděl mi pro dnešek ukázal cestu…

Martina  Šponerová