Jdi na obsah Jdi na menu
 


Advent v Králově Poli

15. 1. 2017

Vystoupil zde sbor gymnázia na Slovanském náměstí, chrámový sbor Trojlístek a další. Zájemci si mohli odnést Betlémské světlo, společně si zazpívat koledy. Součástí byl i jarmark.  Zde jsme připravili na ukázku andělíčky šité i korálkové, krabičky zdobené ubrouskovou metodou s překvapením a nejrůznější zvířátka z fima, které zejména děti využijí jako přívěsky na mobil. Velký úspěch měl i náš dráček. Jeden z hasičů nám je vykoupil všechny, jak se mu líbili. Ivana napekla i vánoční perníčky.

Letos jsme se na akci již připravili. Společnými silami jsme postavili a vánočně si vyzdobili altán. Hlavně bylo zajištěno osvětlení, tak si kolemjdoucí mohli prohlédnout naše výrobky. I idylku v podobě sněhu jsme si užili.  A to doprostřed parku dovezli kupu sněhu dětem na hraní.  Nepočítali s tím, že snížek napadá sám.   Ale to neodradilo spoustu lidí, aby se přišli podívat a pobavit.  Na stáncích se dalo nakoupit vánoční zboží, dárečky, zvonečky, dřevěné hračky, svícny, věnce, perníčky a jiné.  Občerstvení bylo zajištěno v hojném množství.   Čaj, vánoční punč, čokoláda, káva a  hlavně vánoční cukroví. Velký zájem zejména dětí byl o stánek u vojáků, kde se soutěžilo a také u lesáků.  Jistě si každý vybral.   Děkuji těm, kteří došli a pomohli s postavením altánu – Vodičkovi, Staňkovi, Vojancovi a pak dále při prodeji Ivaně, Majce, Vlastě, Hance i Mařence.

Jsme rádi, že za námi přišla i místostarostka  MČ Brno – Královo Pole paní Marie Tulková i náš trenér paměti René Müller s Mirkou, Zdenka s dcerou a další.

Děkujeme organizátorkám za zapůjčení stolu i lavice a hlavně za pozvání.  S ovocným punčem v ruce a při poslechu vánočních koled nám ani zima nebyla. Jak je vidět na fotografiích, měli jsme tu správnou vánoční náladu, i když jsme tentokrát při losování nic nevyhráli.  Těšíme se na další společné setkání.