Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. národní konference

12. 10. 2017

Témata se dotýkala nejen novinek v léčbě (prof. MUDr. Jan Mareš: Management terapie RS ve světle současných biologických léčiv, MUDr. Tereza Svrčinová: Nová farmaka v léčbě RS), ale i toho, co zajímá starší a déle diagnostikované pacienty (MUDr. Zuzana Matejčíková, Ph.D.: Azathioprin a kortikoidy – mají stále místo v léčbě RS?). Pozornost byla upřena i na gynekologické souvislosti RS (MUDr. Vladimíra Sládková, Ph.D.: RS a menopauza).

Na závěr pohovořil ředitel Arcidiecézní charity Olomouc, pan Václav Keprt, o vizi, plánech a současném stavu realizace nového lůžkového zařízení pro pacienty s RS v Prostějově. Činnost svých organizací představili zástupci organizací ze Slovenska (Jarmila FajnorováSlovenský zväz sclerosis multiplex) a Polska (Ligia Jamer – Towarzystwo Chorych na Stwardnienia Rozsiane). Účastníky pozdravila rovněž Elisabeth Kassilingam, ředitelka European Multiple Sclerosis Platform a Kateřina BémováNF Impuls.

Celý program byl ukončen prohlídkou chrámu sv. Václava a varhanním koncertem, na který pozvala účastníky Roska Olomouc.

Konference se konala za podpory Úřadu vlády ČR a společností Biogen CR, s.r.o.,  Ad Vitam, o. p. s., MEDIMAT Inko, s.r.o., Aurum Clinic – estetická chirurgie, INCA agency, s. r.  o.

 

Kamila Neplechová, Roska Brno–město