Jdi na obsah Jdi na menu
 


14. národní konference 11. 6. 2016

17. 6. 2016

DSC 3366 upr

14. Národní konference „Místo pro kvalitní život s roztroušenou sklerózou" se uskutečnila 11. 6. 2016 v Parkhotelu Praha. Konference nabídla širokou škálu témat týkajících se problematiky RS. Odborným garantem konference byl prof. MUDr. Jan Mareš (MS centrum FN Olomouc). Cílovou skupinou byli pacienti s RS a související osoby. Celkově se zúčastnilo 93 účastníků a 24 hosté.

Záštitu nad konferencí převzali: místopředseda vlády pro vědu a výzkum a inovace MVDr. Pavel Bělobrádek,  Ph.D., MPA, náměstkyně ministra zdravotnictví ČR JUDr. Lenka Teska Arnoštová, Ph.D., radní hlavního města Prahy pro zdravotnictví a bydlení Ing. Radek Lacko, starosta MČ Praha 1 Ing. Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 7 Mgr. Jan Čižinský.

tisková zpráva ke stažení

Přednášky

JUDr. Lenka Teska Arnoštová, Ph.D.: Péče o chronicky nemocné a úloha pacientských organizací

Prof. MUDr. Jan Mareš, Ph.D.: Úhradová kritéria biologické léčby

Kornélie Holá, DiS.: Zdravé hubnutí při RS

Renáta Malinová: Sebevědomí pacienta – proč psychologie

Moderování se ujala paní Hana Robinson.

DSC 3513upr

Součástí konference byla prezentace firem DMA (kompenzační pomůcky), ConvaTec (stomické pomůcky) a BEMER (fyzikální terapie cév). Po skončení odborné části následoval kulturní program. Pozdrav přinesla i prezidentka Slovenského zväzu sclerosis multiplex Jarmila Fajnorová. Během večerního programu zástupci KnowHow Clubu, z.s. představili svůj projekt Překonej sám sebe 2016. Knihami spisovatelky Markéty Baňkové byli odměněni účastníci literární soutěže, kterou vyhlásila Unie Roska ke Světovému dni RS.

Přednášky z konference budou prostřednictvím webových stránek Unie Roska a regionálních Rosek zpřístupněny všem pacientům.

Významným přínosem konference je informování pacientů o dalších oblastech týkajících se RS, dialog pacientů s lékaři a dalšími odborníky a možnost výměny zkušeností mezi pacienty.

Přednášky z konference

prof. MUDr. Jan Mareš, Ph.D.                   Kornélie Holá, DiS.