Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rekondice Kadlcův mlýn 2018

16. 5. 2018

V Kadlcově mlýně,  kde  se pobyt konal, jsem poznala opravdu charakterní lidi, kteří místo nářku a sebelítosti s humorem a energií dokážou  druhé  povzbudit  a  donutit k akci. Tak jsem se musela pohnout při zajímavé variantě pètanque  zvané  Boccia, kdy proti sobě hrají 2 tříčlenná družstva. Na výmluvu, že mám neobratné prsty ,  jsem slyšela, že pletení z pedigu hravě zvládne i vnuk paní Vlasty,  a najednou to šlo.

Zírala jsem na obrovskou tašku s akrylovými barvami a malířskými plátny,  kterou tam dopravila Anežka a ani jsem nedutala při pozorování zaujetí jejích kamarádek  Veroniky a Danky ,  které poprvé zkusily malovat na plátno. Proces i výsledky těchto prvomaleb byly vskutku důstojné.

Procházka s Ivanem  a  dalšími kamarády do Mariánského údolí taky  nebyla obyčejná,  byl z toho malý herbář včetně odborných názvů toho,  co právě kvetlo.

Na programu byla i návštěva bazénu v Kohoutovicích, společenský večer se stylovými oblečky a výborným zpěvákem a kytaristou Mirkem.

Odborné přednášky Mgr. Mileny Sedláčkové ze STP i Mgr. Blanky Urbánkové ze SABBY  byly na vysoké odborné úrovni a zároveň srozumitelné a jistě i hodně prospěšné

Speciální  cvičení  předvedla  Veronika Zavadilová, denně s námi cvičily Majka nebo Vlasta rozcvičky a také během dne společně nebo individuálně. V rámci ergoterapie jsme dělali kominíčky pro štěstí ze šišek a již zmiňované  košíčky  či zvonečky z pedigu.  Jeden jsme i opékali buřtíky a chytali první jarní paprsky. U toho jsme si také trochu zasportovali – hráli jsme Mölkky, které nám vyrobil Petr.

I  další členové Rosky využívali blízkost konání této akce a jezdili téměř denně na návštěvy. Pobyt za krásného počasí v kvetoucí  přírodě  mezi zajímavými lidmi byl skutečnou rekondicí, hlavně díky organizátorkám Marii Kašparové a Vlastě Blatné. Pobyt se uskutečnil za finančního přispění státních dotací z MZ, které pro nás zajišťuje Unie Roska a dále MČ Brno–Líšeň.

                                                          Účastnice (zájezdu) Jana Kočvarová