Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rekondice Zubří 2017

21. 9. 2017

Každé ráno jsme začínali rozcvičkou, kterou vedl Miloš a po vydatné a výborné snídani jsme cvičili pod vedením zkušených cvičitelek Mařenky a Majky. Jedno odpoledne jsem vedla cvičení i já. Kdo měl zájem, mohl si se mnou vyzkoušet zacvičit „metodu L. Mojžíšové“, která je zacílená na zpevnění pánevního dna a já sama s tímto cvičením mám jen ty nejlepší zkušenosti. Tak doufám, že moje ukázka cvičení alespoň někomu pomůže. Jeden den za námi přijel pan Karel Kesner z Rosky Žďár nad Sázavou, který nám představil cvičení ČCHI-KUNG, které se mi moc líbilo.

rozcvička cvičení s Verčoucvičení s Karlem

 

 

 

Poprvé v životě jsem se také zúčastnila ergoterapií, které vedly Anežka s Ivou. Na první ergoterapii jsme vyráběli tučňáky z ponožek a na druhé obalovali mýdla rounem.  Naše výrobky snad poslouží dobré věci. Holkám moc děkuji, že mi ukázaly, že i ruční práce mohou člověka bavit.

výroba tučňákůpřehlídka tučňákůvýroba mýdel

 

 

 

Proběhly také dvě přednášky, které vedla Markétka. První byla ze sociální oblasti, a to o změnách v zákonech ohledně kompenzačních pomůcek a druhá psychologická zaměřená na naše sebevědomí. U Markétky byla také možnost individuálních sezení, které účastníci hojně využívali.

Markétina přednáška Hanka a mölkkyIvan a mölkky

 

 

 

Ve volném čase jsme chodili sbírat houby do nedalekého lesa, což byla vlastně také terapie. Člověk se v lese uklidnil, načerpal pozitivní energií a hlavně procvičil nohy a chůzi po nerovném terénu, což je u naší diagnózy velmi důležité. Dvakrát jsme si také uspořádali turnaj ve hře mölkky.

Čas na rekondici strašně rychle utíkal a tak se blížil předposlední večer, který se nesl v karnevalovém duchu. Letošní zadání masek bylo strašidla, duchové a příšery. Masky byly velice povedené a všichni účastníci si to náramně užili. Součástí večera bylo vyhodnocení masek a tombola.

tři princezny ze sedmičkykočička a Evžen lovec ženporota

 

 

 

Poslední den si pro nás Ivan připravil překvapení – spolu s Olgou, Kamilou a Broňou sehráli pohádkové představení „Krtkoviny“, ke kterému scénickou hudbu obstaral Honza s kytarou. Čtyři herci se výborně zhostili sedmi rolí.

ansámbl  děkovačkaobecenstvo

 

 

 

I když to byl můj první rekondiční pobyt a nemám možnost srovnání, moc se mi líbil a doufám, že se zúčastním i dalších.

                                                                                                                    Verča Z.