Jdi na obsah Jdi na menu
 


Erbovní slavnosti

14. 9. 2018

15. září 2018 v 9 hodin jsme se sešli na Slovanském náměstí, kde jsme si připravili stánek s informačními materiály a výrobky z ergoterapie. Střídali jsme se na stánku tak, aby si všichni mohli prohlédnout zajímavý a pestrý program. Dopoledne vystupovali žáci zdejších základních škol a gymnázia, následoval gospelový soubor, vystoupení sokolů, taneční školy, folklórního souboru Jánošíček, dechové hudby, hantecového dua HlaHoLiM, pak náměstí rozezvučela bubenická show Jumping Drums a multižánrová skupina Amplified Accoustic Band.

Mezitím se v divadle Barka konala vernisáž výstavy Camino na kolečkách o pouti do Santiaga de Compostella, kterou loni vykonal vozíčkář s RS Honza Dušek. Na výstavě jsme mohli vidět nejzajímavější fotografie z cesty a pohovořit s Honzou a dalšími účastníky pouti, mezi nimiž byla i naše členka Radka Charvátová.

V prostoru náměstí se konala také společná ukázka Klubu policejní historie Brno a Sboru dobrovolných hasičů z Králova Pole, a také ukázka zásahu Sboru dobrovolných hasičů.  Bylo to velmi zajímavé a někteří z nás se s policisty v historických uniformách i vyfotografovali. Mohli jsme také navštívit kavárnu Cafe Park.

Na  stánku jsme prodávali naše výrobky a také podávali informace o nemoci RS a o léčbě. Tak nám uplynul den a se stmíváním jsme začali pomalu stánek uklízet. Večerní program – skupinu Folk Team a Megaphone – jsme si nechali ujít, protože jsme už byli unavení, ale celkově to byl příjemně strávený den. Děkujeme MČ Královo Pole za pozvání a za dlouhodobou podporu.