Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dračí lodě na Svratce

31. 8. 2018

Tentokrát jelo i více dětí, tak nám připravili dvě lodě.  Na té větší jela většina roskařů, děti, vnoučata i další účastníci, kteří nikam nespěchali a vychutnávali si krásu přírody kolem vody.  I když jsme se také snažili vkládat pádla do vody podle rytmu bubnu. Jen ty přestávky byly trochu delší.  Náš lodivod nám cestou vyprávěl o historii života na řece Svratce.  Ledárna, stavba mostů, pláže i okolní významné domy. Za krásného slunečného počasí jsme viděli lekníny, kačenky, nejrůznější ptáky, několik plavajících psů, kmen stromu ve vodě, který vypadal jako brněnský krokodýl, jen želva tentokrát byla schovaná. Na druhé menší lodi jela pod taktovkou nové bubenice Olgy rychlá rota.  Ti už byli sehraní a jelo jim to svižně. Kolem nás projeli, potom odpočívali, počkali na nás a zase nás lehce předjeli, nebo si zajeli ještě kousek tam a nazpátek. Zajímavé bylo sledovat i trénující veslaře, kteří kolem nás projížděli i mávající děti na břehu. A potom závodní dračí loď s posádkou, která jezdí pravidelně po celé léto několik roků, to tedy byla jízda i tempo bubnování. Hlavně ti, co jeli dnes poprvé, byli nadšeni, jaký krásný pohled je z vody na břehy řeky. Přestože jsme nevyjeli z města, strávili jsme tak odpoledne v přírodě. A tak jsme se po otáčce pod splavem, s hlasitým ahóóój pod každým mostem, spokojeni vraceli zpět do loděnice.

 Po nezbytném fotografování jsme se přesunuli do zahradní hospůdky Pod jabloní.  Zde jsme nejprve popřáli i zazpívali oslavenci Pavlovi k jeho narozeninám. Ten vše fotografoval i natáčel na kameru.

A potom nám zahrál na kytaru, zazpívali jsme si se zpěvačkami ze Sborečku, popovídali si, občerstvili jsme se, zhodnotili jsme bezvadnou akci a těšíme se zase za rok na shledání.

                                                                               Vlasta Blatná